En anden ting, jeg gerne ville have haft med på Boxland,
var disse hæklede stjerne-rangler.
Ranglerne er hæklet i 100% bomuld og fyldt med fiberfyld,
så de kan vaskes i maskinen.
Indeni ranglen er bjælder.
Man kan bruge ranglen til at lege med, eller hænge op i den hæklede snor.
På den ene side er åbne øjne med en smilende mund
og på den anden side er lukkede/sovende øjne med en rund mund.
Ligesom veninde-bamserne sælger jeg disse til intro pris: 150 kroner stykket,
normal prisen blive 199 kroner stykket.
Desuden kan de bestilles i farver efter ønsker-
hvad med en lyseræd og brun-stribet, eller en sort, hvid stribet med neon-kant.
Hér er absolut ingen grænser.
Ønsker du, at én af disse stjerner, så skriv til mig på:
migogmaya@hotmail.dk
Hej.
SvarSletHvor er de fine....
Kh
Hanne
Åh - hvor er alle dine nye produkter bare mega fine!!! Simpelthen så ærgeligt at der kom en halsbetændelse i vejen for Boxland :(
SvarSletHvor er de bare søde de stjerner!
SvarSletsikke fine de er :)
SvarSletNåhh, hvor er de fine:)
SvarSletDe er jo vildt kære. Er vild med at de har fået 2 udtryk ... de åbne og lukkede øjne. Og som du skriver er mulighederne mange ift. farvekombinationer. Jeg forestiller mig, at man kunne lave nogle meget fine og farverige nogle af små bomuldsrester.
SvarSletMVH Rikke
De er vildt kære :0)
SvarSletDe er bare så søde og fine, Heidi! :-)
SvarSletEj hvor er de skønne Heidi :o)
SvarSletHåber du er kommet ovenpå igen <3
Hvor er de bare skønne Heidi! Æv, at Alfred vist er for gammel til rangle nu han snart har 2-års fødselsdag! Sort/hvid + en pangfarve lyder flot og rigtig godt med kontraster til de helt små :-)
SvarSletHvor er de bare skønne!
SvarSletSå smart med striber og ansigter! Jeg var i gang med sådan en stjerne i striber her i weekenden (efter jeg så dem på din blog), men den blev skæv, og da jeg ikke har tålmodighed p.t., så blev den opgivet :o) Men synes at ideen er super!
SvarSletSå smart med striber og ansigter! Jeg var i gang med sådan en stjerne i striber her i weekenden (efter jeg så dem på din blog), men den blev skæv, og da jeg ikke har tålmodighed p.t., så blev den opgivet :o) Men synes at ideen er super!
SvarSlet